Chciałbyś uruchomić własny e-sklep, ale nie jesteś pewien, czy poradzisz sobie z instalacją, konfiguracją i zarządzaniem? Polskim e-commerce zawładnęły trzy rozwiązania: PrestaShop, WordPress z WooCommerce i Magento. Każde z nich ma swoje plusy i minusy, które porównuję w innym poradniku. Dodatkowo poświęcam odrębny poradnik na opisanie czwartego rozwiązania, tj. wtyczki dla WordPress, dzięki której można stworzyć taki serwis, jak zgredek.pl. Tutaj pokażę Ci w jaki sposób zainstalować PrestaShop, szczegółowo opiszę wszystkie najważniejsze kroki.
Dlaczego powinieneś zwrócić uwagę na Prestę? Głównie z dwóch powodów. Po pierwsze dlatego, że jest rozwiązaniem ‘środkowym’ (spójrz do porównania). Po drugie dlatego, że dwa pozostałe nie wymagają aż tyle uwagi. WooCommerce jest dodatkiem do WordPressa, więc dla większości użytkowników będzie łatwiejszy do ogarnięcia. Z kolei Magento jest rozwiązaniem dla większych e-przedsięwzięć i zazwyczaj jest objęty jakąś opieką sił IT.
Pokażę Ci wszystkie kroki, wraz z konkretnymi przykładami, w dwóch wariantach. Pierwszym z nich będzie całkowicie samodzielna instalacja, z wykorzystaniem menedżera plików. Drugim, jeszcze łatwiejszym, będzie wykorzystanie autoinstalatora aplikacji, który otrzymujesz, jeżeli Twój hostingodawca udostępnia pełną wersję cPanel. Znajdziesz tutaj porady, dotyczące zarządzania e-sklepem (panel administracyjny), konfiguracji, obsługi zamówień, edycji wyglądu, itp. Dodam jedynie, że te najpopularniejsze platformy mają jeszcze jedną, ważną zaletę. A mianowicie, jeśli korzystasz z dobrego hostingu, możesz łatwo sprawić, że będą prawdziwymi demonami szybkości. Więcej na ten temat znajdziesz w tym poradniku.
Instalacja na własną rękę – to łatwe.
Ta opcja ma jeden, podstawowy plus: nad każdym krokiem masz pełną kontrolę. Możesz od razu przeskoczyć do punktu ‘Autoinstalator – już prościej się nie da’, jeśli chcesz na razie potestować. W ten sposób pominiesz część kroków instalacji.
Natomiast, jeżeli Twój ostateczny wybór padnie na Prestę, sugeruję w pełni świadomy sposób rejestracji.
Ok, zacznijmy:
Dalsza treść jest zablokowana
Zaloguj się, aby odblokować zawartość.
Nie masz aktywnego pakietu dostępowego? Zobacz.
Ok, to na tyle – wiesz już właściwie wszystko, aby rozpocząć przygodę z PrestaShop, więc…
do dzieła! 🙂
Z serdecznymi pozdrowieniami!